Naklejki, nalepki 3D etykiety

Kalkulator cenowy





Szerokość nalepki/etykiety wraz ze spadem
mm
Wysokość nalepki/etykiety wraz ze spadem
mm
Nakład
szt.
Cięcie tylko wg lini prostych
Personalizacja


Terminy podawane są w dniach roboczych. Przy wysyłce przez firmę spedycyjną termin dostawy wydłuża się o 1-2 dni. Dostawa na terenie Polski gratis.

W przypadku etykiet 3D o skomlikowanym kształcie lub bardzo małych, z uwagi na podwyższoną pracochłonność, zastrzegamy sobie prawo podwyższenia ceny i wydłużenia terminu realizacji!



Przykładowe realizacje

naklejki 3D
naklejki 3D

Specyfikacja produktu

Drukowane są na produkcyjnej maszynie Xerox 1000 (kolory CMYK) na papierze samoprzylepnym lub folii samoprzylepnej białej. Etykiety mogą mieć dowolne kształty i wymiary. Ograniczenia wymiarów zawarte są w kalkulatorze.

Samoprzylepne etykiety z folii są odporne na wilgoć i promieniowanie UV.

Etykiety wyodrębniane są z pełnego arkusza za pomocą nacinania laserowego lub cięcia ploterowego. Otrzymują Państwo cały arkusz z naciętymi kształtami etykiet które można pojedynczo odklejać. W przypadku etykiet na podkładzie magnetycznym otrzymują państwo wycięte etykiety.

Wylana na powierzchnię kolorowej, samoprzylepnej etykiety przezroczysta, poliuretanowa żywica nadaje jej niepowtarzalny, luksusowy, trójwymiarowy wygląd oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Nalepki 3D są odporne na wilgoć, promieniowanie UV, a także na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadają się jako znaki firmowe dla wszelkiego rodzaju produktów: komputerów, samochodów, mebli, sprzętu elektronicznego, agd itp.

Folia magnetyczna jest to namagnesowane elastyczne tworzywo sztuczne, które przylega do powierzchni metalowych (np. lodówka, samochody, metalowe tablice itp.).
Etykiety na podkładzie magnetycznym to doskonałe gadżety reklamowe, jak również materiały informacyjne i ekspozycyjne.

Istotną zaletą w stosunku do materiałów samoprzylepnych, jest możliwość wielokrotnego ich "przyklejania" i "odklejania" bez uszkodzenia.

UWAGA! W przypadku skrajnie niskich lub wysokich temperatur zaleca się codzienne zdejmowanie grafiki z karoserii samochodu w celu oczyszczenia powierzchni. Zakres temperatur stosowania: od -40 C do +70C

Etykiety i nalepki 3D należy naklejać na gładkich, oczyszczonych i odtłuszczonych powierzchniach. Minimalna temperatura otoczenia w jakiej można naklejać etykiety i nalepki 3D wynosi 17ºC. Czas wiązania kleju do osiągnięcia pełnej wytrzymałości wynosi, w zależności od warunków min 24 godz.

UWAGA! Nie uznajemy reklamacji typu: "nie trzymają się", "odpadają", "za słaby klej" itp. Naklejki wykonujemy od kilku lat na tej samej folii.

W przypadku zastosowań, gdzie etykiety narażone są na uszkodzenia lub ścieranie powierzchni nie zlalecamy druku na folii bez uszlachetniania.

Jak przygotować plik?

Format użytku
Gotowa etykieta której rozmiary określa linia cięcia.
Format projektu
Projekt musi zawierać jeden użytek etykiety powiększony o wymagany spad, oraz osobno linie cięcia.
Spad
Jest to obszar projektu "wychodzący" poza linię cięcia/bigowania. Spad powinien wynosić 2 mm z każdej strony. Np. jeśli naklejka po wycięciu ma mieć wymiar 40x40, to do kalkulatora należy wpisać 44x44mm i taki też przygotować plik.
W przypadku kształtów nieprostokątnych nie należy wypełniać tłem całej powierzchni poza linią cięcia, a jedynie wspomniany 2mm spad. Pozostały obszar poza użytkiem należy pozostawić biały.
Pojedyncza etykieta
  • etykieta może mieć dowolny kształt
  • obiekty istotne nie powinny znajdować się w odległości mniejszej niż 3 mm od planowanej linii cięcia
  • nie należy projektować ramek, obwódek itp. blisko linii cięcia (min. 5 mm). Z uwagi na tolerancję cięcia, użytki będą nieestetyczne.
Projekt linii cięcia
  • linia cięcia nie powinna posiadać zaokrągleń o promieniu mniejszym niż:
    - w przypadku nalepek 3D - 3 mm
    - etykiet na podkładzie magnetycznym - 6 mm;
  • linię cięcia pojedynczej etykiety należy stworzyć z jednej zamkniętej krzywej
  • linie cięcia projektować jako włosowe w kolorze czarnym 100%;
  • ze względu na czas cięcia przy projektowaniu należy :
    - tam gdzie jest to możliwe stosować linie proste zamiast krzywych
    - nie zwiększać liczby wierzchołków ponad to co jest potrzebne do wyznaczenia krzywej
    - linie cięcia nie mogą pokrywać się
  • projektując linię cięcia należy unikać sytuacji, by początek i koniec cięcia znajdował się na łuku - najlepiej by wypadał na środku linii prostej.
  • w przypadku etykiet 3d:
    - ze względu na własności fizyko-chemiczne żywicy preferowane są nalepki o regularnych kształtach - koła, elipsy, prostokąty, kwadraty czy inne wielokąty o regularnych kształtach z zaokrąglonymi narożnikami
    - nieregularne kształty, ostre narożniki, wklęsłe kształty itp. podwyższają pracochłonność a tym samym podwyższają cenę nalepki i wydłużają czas realizacji zamówienia. W takich przypadkach zastrzegamy sobie prawo podwyższenia ceny ii wydłużenia terminu realizacji!
  • linie do nacinania należy po spasowaniu z projektem zapisać w osobnym pliku, bądź na osobnej stronie tego samego pliku
UWAGA!
Linie cięcia powinny mieć minimalną liczbę wierzchołków potrzebną to utworzenia kształtu, nieuzasadnione zwiększanie liczby wierzchołków w krzywej powoduje spowolnienie pracy plotera.
W przypadku, gdy okaże się że złożoność krzywej powoduje zbyt wolną pracę plotera zlecenie będzie wstrzymywane z powodu źle przygotowanego pliku.

Plik powinien być zapisany do formatu PDF, gdzie pierwsza strona pliku to materiał do druku, a druga strona pliku to linia cięcia.

UWAGA!
eśli w pracy występuje tekst pamiętaj że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe, bądź też osadzić w pliku czcionki wykorzystane w pracy.

Przy zapisie do PDF-a należy ustawić wysoką rozdzielczość grafiki. PDF zapisz w wersji 1.4 (zgodnej z Acrobat 5.0.)

Plik postscriptowy musi być wypuszczony jako "kompozyt".

W przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.

W szczególności problem dotyczy programu CorelDRAW X4, gdzie w skrajnym przypadku pomimo prawidłowo wyglądającego pliku PDF na wydruku mogą pojawić się błędy.

Istnieje możliwość przygotowania projektu. Wówczas koszt wyceniany jest indywidualnie. Szacunkowe widełki cenowe dla projektu z materiałów dostarczonych przez klienta: 30-70zł netto.

W przypadku dostarczenia źle przygotowanych plików, jeśli istnieje możliwość ich poprawienia, to koszt wynosi 10zł netto, chyba że konsultant poda inną cenę.